CÍRKULÁRNÍ EKONOMIKA – JRK u kulatého stolu Hospodářských novinV polovině října jsme byli přizvání ke kulatému stolu pořádaného Hospodářskými novinami na téma Cirkulární ekonomika. Za naši společnost se této diskuze účastnil náš jednatel Mojmír Jiříkovský.

Podívejte se na video z kulatého stolu ZDE. 

 

Proč se JRK Česká republika vlastně angažuje v cirkulární ekonomice?

Slovo poslání se nadužívá a ztrácí původní význam. U nás to tak není – cirkulární ekonomika je pro společnost JRK opravdu posláním, kdy věříme, že můžeme přispět ke zlepšení světa kolem nás. Například umíme motivovat občany, aby lépe třídili, nebo pomáháme s lepší informovaností domácností ohledně možností třídění a využívání odpadů.

Pomocí evidenčního systému ECONIT zvyšujeme v obcích množství vytříděného odpadu, který lze znovu použít.

Starosta v Prostřední Bečvě, Ing. Radim Gálik ušetřil díky ECONITu na odpadech 334 000 Kč za první rok!

Jak funguje ECONIT, zjistíte ZDE.

 

Těší nás, že náš přístup oceňují jak zastupitelé, tak i občané. A co je také podstatné, tím, že zavádíme cirkulární ekonomiku do komunální oblasti, šetříme městům a obcím peníze.

Díky našim zkušenostem a inovativní výrobě můžeme v rámci v cirkulární ekonomiky, jako jedni z mála, nabízet komplexní řešení. Kromě toho, že zastřešujeme hospodaření s odpady v obcích, tak samozřejmě i dodáváme produkty z recyklovaných materiálu. Ty pak využívají města a obce – jde například o kompostéry, sběrné nádoby či vybavení sběrných dvorů.

Když vidíme, že se nám podařilo podpořit cirkulární ekonomiku u téměř 500 obcí a motivovat tak půlmilionu lidí k lepšímu třídění, naplňuje nás to nadšením. Právě proto se v cirkulární ekonomice angažujeme.

 Více informací o kulatém stolu HN najdete ZDE.  Více aktualit